40 година Угоститељско туристичке школе

У суботу 2. децембра 2017. године прославили смо четрдесет година од оснивања наше школе.

Наше драге и цењене госте дочекали смо у просторијама школе, где је директорка свима пожелела добродошлицу. Један од првих професора, проф. др Петар Ђукућ се захвалио и подсетио нас на почетеке рада наше установе. Велику пажњу привукла је изложба фотографија „Времеплов“, којом смо „пловили“ кроз период од оснивања школе до данас.

Свечаност је затим настављена у конгресној сали хотела „Олимп“ на Златибору. Гостима и домаћинима на свечаној академији обратила се прво директорка школе Вишња Смиљанић. Подсетила је у свом говору на прошлост школе и на огроман број ученика који је завршио школовање код нас. Затим је присутне укратко упознала са садашњим стањем у школи. На крају обраћања је указала на нашу потребу за изградњом дома ученика, што би умногоме допринело квалитету рада школе, а и угледу читаве општине Чајетина. Присутнима су се затим обратили председник општине Чајетина Милан Стаматовић и виши саветник Школске управе Ужице Миленко Николић, који су честитали јубилеј и пожелели нам успех у даљем раду. У уметничком делу програма наступиле су наше ученице Нађа Ђоковић и Љиљана Цвијовић, а читаву академију је водила и осмислила Марија Чанчаревић.

После свечане академије дружење је настављено у холу хотела Олимп и у нашем школском ресторану.

Још једном захваљујемо свим гостима и позивамо их на неко следеће дружење!