IZVEŠTAJ O IZVEDENOM IZLETU U STOPIĆA PEĆINU I ETNO –SELU SIROGOJNO

12.9.2015.GOD

Na izlet su išli učenici istorijsko-geografske sekcije i dva profesora.
Najpre smo obišli Stopića pećinu u pratnji lokalnog vodiča koji je pričao učenicima o karakteristikama ovog izuzetnog speleološkog objekta.

Stopica pecina se nalazi u bliziini mesta Rozanstva.Lepotom svojih oblika prestavlja intresantan turisticki objekat, i ubraja se u najlepse pecine u Srbiji.Duga je 2000 metara sa visinom od 50 metara.Pecinski ukrasi su u njoj prelepi a posebno bigrene „kade“ udubljenja oivicena kamenim zidovima u kojima se nakuplja voda, a kada nadodje, pretice se iz njih u vidu jedinstvenih kaskada.

stop pecina

Nakon posete pećini otišli smo do Muzeja na otvorenom u Sirogojnu. Učenike je pozdravio kustos koji je organizovao predavanje o ovom jedinstvenom muzeju. Posle predavanja učenici su obišli postavku,tj. 2 autentična domaćinstva našeg kraja iz XIX veka. Neki učenici i profesori su posetili crkvu Svetih apostola Petra i Pavla.
sirogojno-1
Izveštaj predstavljen na Aktivu društvenih nauka, 21.09.2015.
Na izlet išle profesorke Pavlović Jela I Marić Jelena.

Објављено у Извештаји, Путовања, Секције Означено са: ,

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Можете користити ове HTML ознаке и атрибуте: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>