Извештај са излета СТОПИЋА ПЕЋИНА – СИРОГОЈНО

Историјско-географска секција је извела излет 17.9.2016.године.

14518332_1198439463533303_724646418_n
На излет је ишло 30 ученика и две професорке. Обишли смо Стопића пећину у пратњи локалног водича. Ученици су уживали у лепој причи и још лепшем амбијенту једне од најуређенијих пећина у нашој земљи. Улазнице нисмо плаћали захваљујући Туристичкој организацији Златибор која газдује овом туристичком вредношћу.
У Сирогојну смо посетили цркву Св.Петра и Павла која спада међу најстарије споменике ове врсте на територији наше општине. После тога смо отишли у Музеј Старо село Сирогојно. Кустос овог музеја је одржао мини предавање и упутио ученике у обилазак ове јединствене музејске збирке. Посета Музеју је била бесплатна.

Након обиласка ученици су искористили време за дружење,шетњу,спортске игре.
Дан је протекао у доброј атмосфери, што је потврђено и бројним фотографијама и анкетом која је спроведена у фб групи.

Весна Кнежевић и Јелена Марић