Наградни излет у Мокру Гору

Одлуком Наставничког већа Угоститељско туристичке школе, а на предлог Ученичког парламента, организован је наградни излет за ученике који су успехом и односом према школским обавезама у претходној школској години то заслужили. прочитај више

Награђено је 33 ученика:

31. Лазар Туцовић
  32. Кристина Николић
  33. Милица Михаиловић

Излет је изведен 30.9.2024. на релацији Чајетина – Мокра Гора. Са ученици смо прво посетили Дрвенград, где су се упознали са настанком, наменом и значајем овог комплекса. Затим смо посетили извор Беле Воде, реку Камешину и цркву Светог Јована. Ученици су пажљиво и заинтересовано саслушали причу о овим локалитетима, а затим посетили цркву и прошетали крај реке и извора. Затим смо отишли до почетне железничке станице, где је ученицима такође одржано кратко предавање о историји и садашњости овог места. Уследила је вожња туристичким возом са успутним паузама на којима су ученици упознати са природним и друштвеним одликама ових локација. После вожње возом је уследио повратак у Чајетину, вратили смо се око 17 часова.

Ученици су током повратка изјавили да су веома задовољни релацијом и организациом излета.

Излет је организовао и реализовао професор Мирослав Јанковић, а у реализацији је помогао и наставник Владимир Мијаиловић.

image_pdfПДФimage_printШтампа