Предавање о примарној селекцији отпада

Ове недеље у нашој школи је одржано  предавање о примарној селекцији, рециклажи и циркуларној економији. Едукативни часови, који су окупили сва одељења средње школе и део запослених, организовани су у сарадњи са гошћом – предавачем Драганом Росић из Комуналног јавног предузећа „Златибор“.
Акценат је био усмерен на одвајање суве и мокре фракције комуналног отпада на извору настанка, како би се што више отпадног материјала (папир, метал, пластика, стакло) припремило за поновну употребу и рециклажу, односно да се мање количине овог отпада одложе на депонији, што ће имати за циљ продужење њеног трајања. Нови систем управљања отпадом чајетинским средњошколцима представљен је кроз презентацију, а уз то су им подељени у флајери са упутствима за селекцију.
На овај начин остварујемо заједнички циљ, а то је да очување животне средине постане приоритет у животима свих чланова друштвене заједнице.
*део текста преузет са ФБ профила ЈКП „Златибор“