Садржаји културе и нематеријална културна добра у функцији културног туризма

У петак, 10.12.2021. године, у сали Библиотеке „Љубиша Р. Ђенић“ У Чајетини,  одржан је инструктивни семинар за запослене у културним установама и туристичким објектима и школама на територији Општине Чајетина, под насловом „САДРЖАЈИ КУЛТУРЕ И НЕМАТЕРИЈАЛНА КУЛТУРНА ДОБРА У ФУНКЦИЈИ КУЛТУРНОГ ТУРИЗМА“.

Организатор семинара је Интернет клуб из Љига, који је већ двадесет година лидер у умрежавању и обједињеном наступу субјеката из области културе, хортикултуре и руралног туризма, уз тренинге и едукације у реалном окружењу. Семинар је реализован путем стручних консултација, у трајању од два сата. Из наше школе су активно учешће на семинару узели професори Драган Ковачевић, Бранкица Манојловић и Софија Павловић Луковић. Интерактивном дискусијом дошли смо и до неких креативних решења у виду већег укључивања школе у презентацији нематеријалних добара нашег краја.

Софија Павловић Луковић